Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 67 чоловік

Виховна робота

Дата: 24 жовтня 2017 о 21:40, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:05

Виховна робота у школі здійснюється на засадах педагогіки співробітництва учнів, їхніх батьків та громадськості і спрямована на реалізацію Національної доктрини розвитку освіти України ХХІ століття (Нова українська школа), законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту», Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти школярів, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку та зміцнення моральних засад суспільства, Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Цільової комплексної програми «Фізичне виховання здоров’я нації» тощо.

     Сучасний зміст виховання в школі – це обґрунтована система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самої себе.

     З метою виконання поставлених виховних завдань основний акцент робиться на реалізації всіх напрямів виховання та самовиховання, починаючи з молодшого школяра і до випускника. Виховний процес будується із урахуванням вимог сьогодення, які висвітлені у вищевказаних інформаційно-правових документах, що регламентують організацію виховної роботи в школах України.

   Реалізація всіх напрямків виховної діяльності школи здійснюється через заходи, передбачені річним планом роботи школи, які враховують особливості виховання особистості та відображаються у:

-        системі загальноосвітніх заходів;

-        роботі органів  учнівського самоврядування;

-        роботі з батьківською громадськістю;

-        спільний діяльності школи, громадських організацій дошкільних закладів.

Виховання та соціалізація учнів Немішаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 здійснюється під час проведення уроків, у процесі позаурочної та позашкільної роботи. Мета виховної роботи: набуття учнями школи соціального досвіду, успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури міжнаціональних стосунків, формування в учнів особистісних ознак громадян української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури. Мета виховного процесу в навчальному закладі визначається на основі принципів, закладених у Конституції та законах України, інших нормативно-правових актах.

Завдання виховної роботи: формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю. Виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини та з повагою ставиться до традицій і культури інших народів.

Створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів.

Виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я.

Весь освітній  процес у школі зорієнтований на учня, розвиток його талантів, виховання в нього загальнолюдських цінностей, поваги до іншої людини, любові до власної країни. Виховання позитивних рис характеру здійснюється через наскрізний досвід та зміст освіти.

Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища.

Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Мета наскрізних ліній – «сфокусувати» увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою, усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.

Роль окремих виховних моментів під час навчання за наскрізними темами різна і залежить від їх мети і змісту та від того, наскільки тісно той чи інший захід пов’язаний із конкретною наскрізною темою, життєвим досвідом учнів та їх інтересами. Навчання за наскрізними лініями реалізується насамперед через організацію навчального та виховного середовища, а зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного розвитку учня.

Коротка характеристика наскрізних ліній

Екологічна безпека і сталий розвиток

Формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь.

Завдання наскрізної лінії реалізуються через вирішення задач або аналіз проблем з реальними даними про використання природних ресурсів, їх збереження та примноження. Розгляд цих даних сприяє розвитку бережливого ставлення до навколишнього середовища, екології, формуванню критичного мислення, вміння вирішувати проблеми, критично оцінювати перспективи розвитку навколишнього середовища і людини.

У найближчі роки вчителі біології, основ здоров’я, шкільний Пардамент та учні-волонтери планують працювати над проектами «Екологічна школа», «Очистимо планету від пластику», «Вторинне використання паперу». Вчителі молодших класів планують екологічні уроки на відкритому повітрі для учнів початкової школи. Лідери учнівського самоврядування виступили з пропозицією чотири рази на рік проводити толоку поблизу та на території школи. Комісія «Екології та спорту» запропонувала учням школи взяти участь в акції «Годівничка»(з метою виготовлення та розміщення годівничок на території школи) та в проектах «Бути здоровим – модно», «Діти за гуманне ставлення до тварин».

Громадянська відповідальність

У педагогічному плані громадянськість містить в собі знання, переживання й вчинки. Ці складові знаходяться у певних зв'язках і взаємодії при переважанні на певних етапах розвитку індивіда емоційного компонента, формування почуттєвої сфери.

Сьогодні актуальним є питання практичного забезпечення нової системи громадянського виховання, мета якого полягає у формуванні в учнів комплексу громадянських якостей, глибоке розуміння ними належності до українського народу, до своєї Батьківщини, готовність відстоювати і захищати її інтереси, реалізовувати свій потенціал на благо України. Це сприятиме формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства.

Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо), яка поєднує окремі предмети між собою і розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

В рамках розвитку соціальної і громадянської компетентності діє учнівське самоврядування, яке намагається втілити принципи і механізми функціонування суспільства в межах школи. Шкільний Парламент дає учням можливість проявити ще в шкільному віці свої лідерські, творчі здібності, реалізовувати свої суспільно-значимі ідеї та проекти в межах та за межами школи.

Учні-лідери шкільного Парламенту також працюють в молодіжних організаціях селища, району та області, зокрема, в Немішаївському молодіжному Парламенті, Раді дітей Бородянщини, Обласній Раді дітей Київщини (ОРДК).

У подальшому учнівський та учительський колективи намагатимуться діяти так, щоб активна участь у житті школи викликала в учнів якомога більше позитивних емоцій, а її зміст — був націлений на формування порядності, старанності, систематичності, послідовності, посидючості і чесності.

В межах роботи шкільного Парламенту передбачається реалізація кількох соціальних проектів. деякі з них вже отримали фінансування з селищного бюджету. Очікуються також тренінги від Британської Ради та подання суспільно-значущих проектів на фінансування. Проекти складають члени комісій Парламенту та активні школярі. Крім того, учні школи будуть брати участь у літньому таборі «Школа ООН», що організується в селищі під егідою Корпусу миру США.

Додатковий проект для учнів – ПУЛЬС,  школа громадського розвитку та отримання знань про децентралізацію і управління будь-якими громадськими об’єднаннями.

Здоров'я і безпека

Завданням наскрізної лінії є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище. Воно буде реалізовуватися через співпрацю учителів та учнів, використання для роботи реальних даних про безпеку і охорону здоров’я. Така робота буде проводитися під час уроків біології та основ здоров’я, виховних годин, позаурочних занять, під час занять факультативу «Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/ СНІДу» серед учнів 9-11 класів; для учнів 1-4 класів психологічна служба школи планує провести навчальні квести «Здоровим будь» та «Здоровий дух у здоровому тілі». Також плануються виступи агітбригади «За здоровий спосіб життя», перегляд відеоматеріалів з даної теми. Упродовж освітнього процесу традиційно звертатиметься увага на проблеми, пов’язані з ризиками для життя і здоров’я. Психологічна служба школи разом із класними керівниками спланувала і розробила проект заходів «Здоровий старт», спрямований на вирішення проблем, пов'язаних з саморегуляцією поведінки у діяльності та спілкуванні, використання вільного часу з урахуванням можливостей і потреб дитини, формування та реалізації валеологічної культури у внутрішкільному житті. Також щорічно проводиться моніторинг психологічного та емоційного стану учнів у освітньому процесі. Результати моніторингу використовуються для  залучення педагогічного й учнівського колективів до співпраці у вирішенні питань і проблем, що виникли. Заплановані також інтерактивні акції, фут-квести, психологічні практикуми, тренінгові заняття.

Підприємливість і фінансова грамотність

Наскрізна лінія націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі, забезпечення кращого розуміння учнями практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо).

Ця наскрізна лінія пов'язана з розв'язуванням практичних завдань щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів. В рамках розвитку учнівської підприємливості та фінансової грамотності буде спрямована робота учнівського самоврядування, яке вже виступило з ініціативою про проведення у 2020/2021 н.р. благодійних ярмарок не менш ніж два рази на рік з метою акумуляції коштів для благодійних цілей. Крім того, з метою формування економного ставлення до природних ресурсів заплановано збір макулатури та пластику, зароблені кошти будуть витрачені для закупівлі енергозберігаючих ламп або інших ресурсних матеріалів для школи.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання та виховної діяльності, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати факти та практичні ситуації, а й по можливості створювати умови для самостійного виведення нового знання, перевірці його на практиці і встановлення причинно-наслідкових зв’язків шляхом створення проблемних ситуацій, організації спостережень, дослідів та інших видів діяльності.

Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації. Все це можливо під час проведення загальношкільних тематичних заходів, акцій, флеш-мобів, агітбригад тощо

Також формами організації освітнього процесу можуть бути екскурсії, віртуальні подорожі, форуми, спектаклі, брифінги, квести тощо. Оглядові екскурсії та різноманітні соціальні акції передбачають цілеспрямоване ознайомлення учнів з об'єктами та спостереження процесів з метою відновити та систематизувати раніше отримані знання.

Учні можуть самостійно знімати та монтувати відеофільми за умови самостійного розроблення сюжету фільму, підбору матеріалу, виконують самостійно розподілені ролі та аналізують виконану роботу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.