"Калинонька"

Дата: 23 січня 2018 о 17:27, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:03

Народний художній колектив України дитячий фольклорний ансамбль «Калинонька»

/Files/images/P1150345.gif /Files/photogallery/755/P1150372.gif

─ Уперше «Калинонька» здобула велике визнання 1991 року на Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня» в місті Луцьку за програму «Русальні пісні і хороводи».

─ Наступний етап утвердження – виступ 1992 року у м. Сумах на Міжнародному дитячому фольклорному святі, де колектив нагородили призом глядацьких симпатій та спеціальним призом за кращий народний одяг. Подією у творчому житті «Калиноньки» став виступ на ювілеї Державного академічного заслуженого укра­їнського народного хору імені Г. Верьовки. Керівник хору, маестро Авдієвський, назвав немішаївців «лицарями української пісні».

─ У березні 1994 року дитячий фольклорний ансамбль «Кали­нонька» став учасником II Молодіжного фестивалю українського автентичного фольклору «Батьківські пороги» у місті Чернівцях. Перше місце у програмі «Ми твої сини і дочки, наша ненько Україно!»

─ Грудень 1994 року. «Калинонька» – учасник III Молодіжного фестивалю українського автентичного фольклору «Бат/Files/photogallery/755/P1150430.gifьківські пороги» з програмою «Обрядові дійства зимового циклу». Чотири дипломи І ступеня від Міністерства освіти України і Всеукраїнсь­кої музичної спілки. Гран-прі фестивалю вручив голова журі, лауреат Шевченківської премії Анатолій Авдієвський. Представник Міністерства освіти України офіційно оголосив про присвоєння «Калиноньці» звання «Народний художній колектив України».

─ У 1999 році народний дитячий колектив «Калинонька» виступив на сцені Палацу «Україна» під час огляду самодіяльних колективів «Таланти твої, Київщино» з циклом «Жниварські пісні».

─ Знаменною подією став виступ «Калиноньки» в Палаці «Україна» в дні Великодніх свят 2001 року. Колектив порадував глядачів усієї країни веснянками та Великодніми піснями.

─ За роки існування ансамблю учасники «Калиноньки» дарували своє мистецтво народам Франції, Польщі, Італії, Іспанії, Канади, Німеччини Особливо пам'ятними стали для «Калиноньки» виступи на II у 1997 році та V (2001 р.) Міжнародному інтерна­ціональному фольклорному фестивалі у м. Фрідельвальді (Німеччина). У липні 2002 року, відкриваючи Дні української культури в Німеччині, пан Юрій Ярмілко, посол України в Німеч­чині назвав дітей «Калиноньки» «послами миру».

─ У бурхливі дні Помаранчевої революції «Калинонька» з головної сцени Майдану Незалежності вітала дітей і всіх українців зі святом Миколая Чудотворця. Щасливих артистів на сцені привітав Президент України Віктор Ющенко з родиною.

/Files/photogallery/755/P1150388.gif /Files/photogallery/755/P1150401.gif

─ Більше 10 років триває міцна дружба немішаївських школярів з працівниками дитячого видавництва «Веселка». Це дні «Веселки» в школі, презентації книг, зустрічі у видавництві з видатними українцями Анатолієм Мокренком, Дмитром Білоусом, Яремою Гояном, Петром Кононенком. У 2004 році «Калинонька» взяла участь у Всеукраїнському святі 70-ліття «Веселки».

─ На запрошення директора видавництва Яреми Гояна «Кали­нонька» вітала киян і гостей України на І Міжнародній книжковій виставці що відбулася 09 березня 2005 року. Незабутня зустріч у «Шевченковій світлиці» на виставці учасників «Калиноньки» та дружини Президента України Катерини Ющенко.

─ У травневі дні 2006 року «Калинонька» – учасник Всеукра­їнського фольклорно-етнографічного фестивалю «Дитинства пісня Великодня», IV обласного фольклорного фестивалю «З народного джерела» (приз за перше місце).

/Files/photogallery/755/P1150403.gif /Files/photogallery/755/P1150409.gif

─ Високу оцінку виступу і творчій діяльності «Калиноньки» дав Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з нагоди 95-річчя Немішаївського аграрного коледжу (жовтень 2007 р.).

─ 15 січня 2009 року «Калинонька» демонструвала своє мистецтво на Всеукраїнському фестивалі вертепів, що відбувся у Софійському соборі.

─ У 2009 році ансамбль «Калинонька» підтвердив високе звання «Народний художній колектив України».

─ У 2012 році відбулась чергова зустріч «Калиноньки» зі Спілкою німецько-української дружби.