Правила пожежної безпеки

Дата: 23 січня 2018 о 16:39, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:04

Дії працівників  шкіл при виявленні пожежі:

В разі виявлення, працівником школи (дошкільного закладу), загорання необхідно: викликати пожежну охорону за телефоном «101» та повідомити співробітнику, який приймає інформацію такі дані: адресу установи, місце виникнення пожежі, своє прізвище та номер телефону; Продублювати повідомлення про пожежу по системі оповіщення про негайну евакуацію учнів (вихованців) та працівників; повідомити про пожежу директора школи або чергового адміністратора; приступати (за можливості) до ліквідації осередку пожежі до прибуття пожежних.

Директор школи з урахуванням обставин, які склалися, повинен: перевірити ввімкнення автоматичної (стаціонарної) системи пожежогасіння: організувати відключення мереж електро- і газопостачання, систем вентиляції та кондиціонування повітря, а також здійснення інших заходів, що сприяють запобіганню поширення пожежі: визначити евакуаційні шляхи для виведення людей в безпечну зону; організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони; Керувати евакуацією до прибуття пожежних підрозділів.

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи та черговий адміністратор повинні: відкрити запасні виходи: увімкнути освітлення тамбурів.

Співробітник охорони, який знаходиться під час пожежі на посту, повинен: відкрити основний вихід з будівлі; відкрити ворота для в'їзду спецавтотранспорту.

При отриманні сигналу про евакуацію вчитель повинен: припинити заняття, знеструмити електричні прилади та обладнання, вимкнути світло і закрити вікна: у разі сильного задимлення видати учням наявні в кабінеті засоби індивідуального захисту органів дихання; дотримуючись витримки та спокою не допускати паніки, вивести учнів на перший поверх і далі до основного або запасного виходу зі школи згідно із затвердженим планом евакуації при пожежі.

Після виходу з будівлі вчитель повинен привести клас до збірного пункту й перевірити наявність всіх учнів. У разі відсутності будь-кого з дітей вчитель повинен повідомити про це директора школи або чергового адміністратора.

Порядок евакуації працівників та учнів:

Першочергово слід вивести працівників і учнів з приміщення, де виникла пожежа а також з приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. У холодну пору року на розсуд працівників, що здійснюють евакуацію, учні перед виходом на вулицю можуть одягтися або взяти одяг з собою. Працівники, які здійснюють евакуацію, не повинні залишати учнів без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації. Після закінчення евакуації працівники повинні ретельно перевірити всі приміщення, щоб виключити можливість перебування в небезпечній зоні учнів, що сховалися під нартами, у шафах або інших місцях, а також виставити пости безпеки на входах, щоб виключити можливість повернення учнів в будівлі, де виникла пожежа. При виході з приміщення, слід закривати за собою всі двері і вікна, щоб уповільнити поширення вогню і диму.

Недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки під час проведення заходів з масовим перебуванням, а особливо з масовим перебуванням дітей, може призвести до самих непередбачуваних трагічних наслідків.

/Files/images/bezpeka/1.jpg/Files/images/bezpeka/2.jpg

/Files/images/bezpeka/3.jpg /Files/images/bezpeka/4.jpg