Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 67 common:people_all_forms

Історія школи

Date: 24 жовтня 2017 о 23:20, Refreshed 19 вересня 2023 о 12:50

2018

                         Кожна школа має свою історію, біографію, долю.

Немішаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1- добре знаний у Київській області навчальний заклад. Школа багата цікавими традиціями, освітніми знахідками, висококваліфікованими вчителями, талановитими учнями, відомими в Україні та за її межами випускниками.

Упродовж багатьох років метою діяльності закладу є формування духовно багатої, інтелектуально розвиненої, творчої, соціально зрілої особистості.

Історія шкільництва селища Немішаєве сягає 1919 року, коли в приватному будинку Карнаухова по вулиці Пушкіна, №42 відкрилася трирічна школа, у якій навчалося 30 учнів. Учителями в ній були Кобак Уліян Авксентійович, Дьоміна Лідія Григорівна, Соколова Анастасія Микитівна, Ількевич Георгій Петрович. Трудовим вихованням з хлопчиками займалися місцеві жителі, колишні залізничники, серед них Ткаченко Іван Миколайович і його син Микола. Працювали на громадських засадах, не одержували ніякої платні. Школа проіснувала до 1927 року.

З 1927р. до 1944 р. в селищі школи не було.

Після війни виникла потреба відроджувати не лише господарство, а й поновлювати шкільну справу. 1944 року в будинку Савченка Г.О. по вул. Чкалова, №49 була відкрита школа з класами-комплектами, якою завідувала Юрачковська В.М., а допомагали їй вчителі Опанасенко Ю.К. та Лобанова Н.А.

Через 2 роки за адресою вул. Петровського, 48 (нині Б.Хмельницького) почала функціонувати початкова школа .

У 1956 році школа стає семирічною, у ній навчається 156 учнів, а з 1961 функціонує як восьмирічна. За хорошу навчально-виховну  роботу  вчителька  Чижевська М.І. була нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора.

З 1963р. в селищі відкривається середня школа, яку очолює Могилянський Ю.М., завучем був Яремчук О.А. У цей рік навчалося тут 342 учні, учительський колектив – 21 особа.

Селище росло, збільшувалася кількість жителів, багато молодих спеціалістів приїздило з інших регіонів на роботу в дослідне господарство (нині Інститут картоплярства), радгосп-технікум, на місцевий завод. Постала потреба в новому шкільному приміщенні.

У 1962 році на кошти Немішаївського заводу кормових антибіотиків (він у майбутньому став шефом  навчального закладу) розпочинається будівництво нової школи по вулиці Заводській. Велику ініціативу у створенні закладу виявив директор заводу Савченко М.Я., за що його нагороджено знаком “Відмінник народної освіти”. У цьому ж році новобудову здано, червону стрічку перерізав першокласник Саша Орехов.

У 1963-1964 рр. у школі була створена комсомольська організація, секретарем якої обрана Надія Куракса. Партійну організацію вчителів очолив Руднєв В.А.

Першою в районі школа переходить на кабінетну систему освіти. З ініціативи завуча Філь Віри Євгенівни зусиллями вчительського колективу здійснюється велика робота щодо облаштування навчальних кабінетів: біологічного, фізичного, хімічного, що дало можливість покращити навчально-виховний процес.

1965 року директором школи призначено Ельзона Семена Григоровича, у минулому фронтовика, людину з вагомим педагогічним досвідом та надзвичайним підходом до людей. Він надає велику увагу зміцненню матеріальної бази школи, обладнанню кабінетів. Створено майстерню для занять з трудового навчання, спортивний зал.

Під керівництвом учителя фізичного виховання Яковлєва О.Т. в День Перемоги вперше проводиться масове спортивне свято, у якому взяли участь усі учні школи. Надалі таке дійство стане традицією.

У 1966 р.відбувся перший випуск середньої школи. Робота щодо зміцнення навчально-методичної та матеріальної бази закладу продовжується. Створюється радіовузол під керівництвом Яковлєва О.Т., у 9-10 класах вводиться викладання електротехніки, креслення (Капітанчук І.М., Зільберман В.Г.).

1968 рік. У школі народжуються традиції: святкування Першого та Останнього дзвоника, Свята квітів та плодів, проведення шкільних предметних олімпіад.

Для поглиблення знань учнів створюється “Товариство юних любителів науки і техніки”, яке складається з чотирьох відділень і 15 секцій.

Для педагогічної освіти батьків створений університет педагогічних знань. Зростає авторитет школи, підвищується якість знань учнів, про що свідчать підсумки районних олімпіад.

Школа працює у дві зміни. Знову постає питання про добудову школи. На допомогу приходять шефи. Директор школи Ельзон С.Г. та викладач військової підготовки Сябрук П. А. енергійно проводять організаційну роботу щодо добудови приміщення, оформляють документацію.

У 1969 році розпочалася реконструкція школи: добудовуються класні кімнати, спортивний зал, їдальня, обладнується 6 навчальних кабінетів, створюється географічний майданчик (учитель географії Василенко В.А.), зелений клас, школу радіофіковано. Учнями виготовлено й представлено на творчих виставках багато моделей з електротехніки, розгортається профорієнтаційна робота з учнями.

1970 рік. П’ять учителів нагороджені ювілейними медалями до 100-річчя з дня народження В.І. Леніна.

Улітку цього ж року запроваджено роботу шкільного піонерського табору, у якому відпочивало 75 дітей (у школі навчаються 663 учні). Надалі щоліта буде організовано відпочинок школярів у таборі, започатковано традицію екскурсій 9-класників до міст Москви, Ленінграда, Мінська, Бреста.

У пам’яті випускників школи назавжди залишаться імена вчителів початкової ланки освіти, які справді «віддавали свої серця дітям»: Довгопол Ольга Нечипорівна, Огородник Ганна Трохимівна, Драчук Ольга Демидівна, Мельниченко Надія Василівна, Редько Ольга Опанасівна, Білокриницька Тамара Михайлівна, Легкоступ Надія Олексіївна.

1 вересня 1970 року відбулося відкриття школи з добудованими приміщеннями: 12 класних кімнат, 2 майстерні, спортивний зал, їдальня на 200 місць з харчоблоком, теплиця, котельня, система каналізації, водогін.

У пам’яті односельців назавжди залишиться ім’я Єзерського Миколи, який загинув, рятуючи життя потопаючих п’ятикласників О.Кармазіна і В.Пурла. Микола посмертно нагороджений медаллю “За врятування потопаючих”.

1972 рік. Школа повністю  переходить на кабінетну систему навчання, педагогічний колектив працює над проблемою “Використання наочності в навчанні як одного із засобів виховання інтересу до знань”. Для підвищення фахового рівня вчителів заступником директора Клименко Катериною Василівною створено методичний кабінет, що опікувався роботою 13 методичних комісій.

З метою виховання інтересу до знань проводяться місячники науки. Учителі англійської мови Лакішик М.П. та Лакішик Л.А. залучають учнів до участі в “Клубі інтернаціональної дружби”, зустрічають делегації з різних країн.

Активно діє гурток «Юний натураліст» під керівництвом Кондратюк М.П., яка опікується теплицею, садом, дослідними ділянками, озелененням школи; для гостей завжди є живі квіти з власної теплиці.

Удосконалюється робота університету педагогічних знань для батьків, яким керує директор школи Ельзон С.Г. У 1-4 класах вводиться урок ритміки, а для учнів старших класів - гурток бальних танців (керівники - подружжя Давидових, згодом – Різник О.Д.).

За сценаріями вчителів-словесників Ельзон С., Велькіної С. Г., Коломієць Н.К, Майстренко Л.Г., Коваленко Н.М., Литкіної Н.О. проводяться літературні свята, театральні вистави.

1981 рік. Школа 13 років поспіль нагороджується Перехідним Червоним прапором РК КПУ і районної ради народних депутатів за успіхи в соціалістичному змаганні шкіл району.

Учасниками IV етапу Всеукраїнської олімпіади стали учні школи Полозюк Олександр з математики (1979), Макаренко Алла з географії (1981) (учителі Покотило Е.Й., Бурнос В.В.).

1983 рік. У школі навчалося 730 дітей. Учні навчального закладу стали переможцями з усіх предметів на районному етапі олімпіад. Батюта Сергій посів перше місце на республіканській олімпіаді юних математиків і фізиків у 1983-1984р.р. (учителі Швець В.О., Дурицький Г.А., Левков А.М.).

1984 рік. Чотирьом кабінетам школи присвоєно звання “Кращий кабінет області”, шести - “Кращий кабінет району”. Улітку традиційно працював табір праці й відпочинку.

1986 рік. У школі створюються кабінети інформатики й обчислювальної техніки, профорієнтації, трудового виховання 1 - 3 класів, майданчик для практичного вивчення правил дорожнього руху, Кімната бойової слави. З травня по вересень 600 учнів школи оздоровлюються в таборах відпочинку м. Одеси.

У 1987 році педагогічний колектив очолює Яригін Віктор Михайлович, заступником директора призначено Вигівського Івана Павловича.

Чорнобильська аварія морально вплинула на людей, але колектив продовжує працювати активно: оснащуються кабінети, діти беруть участь у районних, обласних, республіканських олімпіадах, здобувають перші місця. Дурицький Г.А. готує команду математиків Київської області для участі в ІV етапі олімпіади в м. Тернополі; нашу школу представляв Пецеляк Ігор упродовж 1985-1987 р.р

У 1988-1990 рр. участь у республіканській математичній олімпіаді беруть Костюк Валерій та Легкоступ Вадим. У 1997/1998 н.р. учасниці ІV етапу Всеукраїнської олімпіади - Тимовська Юлія (з біології), Желобецька Олеся (з історії); учителі, які підготували: Дурицький Г.А., Вигівська Г.П., Желобецька Р.М.

1994 року вчитель української мови та літератури Мирончук В.М. посіла призове місце в І обласному конкурсі вчительської майстерності.

У жовтні 1996 р. на базі школи створений філіал факультету (тепер Інституту) довузівської підготовки НТУУ “КПІ”. У цій структурі під керівництвом кандидата технічних наук, випускника Немішаївської середньої школи Сіренка А.П. працювали вчителі школи Дурицький Г.А., Левков А.М., Покотило Е.Й., Мирончук В.М. За ці роки студентами “КПІ” стали 96 учнів школи.

Із середовища педагогічних працівників школи вийшли здібні організатори педагогічних колективів шкіл району: Кислашко О. П, Савченко С.Д., Вигівський І.П., Атаманчук Т. І., Савченко О. Є., організатори районної ланки освіти Богусевич Ф.Г., Отрощенко Ф. М., Черненко Н.П., керівники підрозділів вищої освіти: Шиян В. Д., Кравчук М. І., Швець В. О, Собко В. І.

18 січня 1999 року управлінням освіти Київської обласної державної адміністрації школа визнана атестованою й отримала статус – Немішаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1. Директор – Яригін В.М., заступники – Дурицький Г.А., Желобецький В.М.

За роки існування школи (станом на 01.01.2002 р.) навчальний заклад закінчили 1619 учнів (629 юнаків, 990 дівчат). 129 учнів нагороджено золотою медаллю , 57 - срібною, 385 учнів одержали грамоти “За особливі успіхи у вивченні окремих предметів”.

У 2000 - 2006 рр. навчальний заклад забезпечує науково-теоретичну, діяльнісно-практичну, загальнокультурну освіту школярів через упровадження інноваційних технологій у педагогічний процес.. П’ять  учителів школи були керівниками районних методичних об’єднань учителів з базових дисциплін.

За цей період закінчили школу 288 учнів, з них нагороджені золотими - 57 та срібними - 21 особа. 97% випускників стали студентами навчальних закладів III та IV рівнів акредитації.

У 2007 р. школу очолює Черненко Наталія Павлівна – досвідчений педагог, талановитий організатор шкільної справи. Заступники директора – Дурицький Г.А., Чечітко Н.Л.

Розпочинається комп’ютеризація школи в повному обсязі, обладнано перший комп’ютерний клас (учитель Шевченко В.Д.). Було подано матеріали й виграно участь у проекті, проведеному Європейським банком реконструкції та розвитку, у результаті чого школа отримала 12 комп’ютерів, з них -10 для кабінету й 2 для адміністрації школи. Таким чином, у 2008 р. обладнано ще один комп’ютерний клас, де учні 1-4 класів мають змогу вивчати початковий курс “Сходинки до інформатики”. У загальному по школі забезпечення комп’ютерною технікою становить 13 учнів на один комп’ютер. У цьому ж році підключено до мережі Інтернет через Укртелеком обидва кабінети інформатики, бібліотеку, кабінет директора та методичний кабінет, які об’єднані локальною замкненою мережею. З 2009 р. у мережі діє шкільний веб-сайт. Комп’ютеризація шкільної бібліотеки дала змогу всю картотеку статей фахових журналів, газет, підручників перенести в електронний варіант. У р. бібліотекар Кривенко А.А. посідає І місце в обласному конкурсі бібліотек….

У 2007/2008, 2008/2009 н.р. школа була визначена одним з двох пунктів у Бородянському районі для проведення ЗНО. З 8 предметів, які підлягали тестуванню, 4 проводилися на базі закладу. У 2009/2010 н.р. школа була єдиним у районі пунктом пробного оцінювання якості знань учнів.

У 2009 р. навчальний заклад отримав державний акт на землю, де чітко визначені межі території, отже, юридично закріплені.

Після тривалої перерви на базі школи працює пришкільний табір “Веселка”, де відпочиває 45 учнів. Для дітей організовано якісне дворазове харчування, екскурсії, спортивні змагання.

 У 2009/2010 н.р. в школі навчається 415 учнів у 20 класах. З них у 1-4 класах - 154, 5-8 класах - 184, 9-11 класах - 77 учнів.

У закладі 52 працівники, з них педагогів - 31, бібліотекарів - 1, обслуговуючого персоналу -16, працівників їдальні -4. Серед педагогічних працівників: нагороджено відзнакою Міністерства освіти і науки України - нагрудним знаком О. А. Захаренка - Черненко Н.П.; має почесне звання “Соросівський учитель” Дурицький Г.А.; заслужені працівники культури України – Різник Т.Г., Різник О.Д.; кандидатів наук - 2; відмінників освіти України -11; учителів-методистів – 4; методист-керівник гуртка - 1; старших учителів - 9; учителів вищої категорії - 16; учителів І категорії - 9; учителів ІІ категорії – З; учителів-спеціалістів - 2; керівників РМО - 2.

20 педагогів - це досвідчені вчителі, які мають стаж роботи 20 і більше років. У школі працюють її колишні випускники: Білокриницька Т.М. (1966 р. випуску), Іванюк О.Г. (1968 ), Шевченко А.М. (1973 ), Грумент Т.В. (1979), Белінська Л. С. (1980 ), Мирончук В.М. (1981 ), Шульга Л. П. (1984 ), Чечітко Н.Л.(1990 ), Драчук Т. М., Тищенко О. М. (2000 ), у школах району вчителюють 23 наші випускники.

28 учителів школи пройшли підготовку за програмою „Intel. Навчання для майбутнього”. У своїй роботі вони використовують власні та створені з учнями школи мультимедійні проекти. Комп’ютерні технології вдало впроваджують учителі: Чечітко Н. Л., Драчук Т. М., Сироветник О. М., Грумент Т.В., Білокриницька Т.М., Мирончук В.М., Костюченко В. Г., Цветкова Н. Д.

Учитель хімії Грумент Т. В. стала переможцем обласного етапу конкурсу “Учитель року - 2010”

.Бібліотекар Кривенко А.А. виборола І місце в обласному конкурсі шкільних бібліотек «Живи, книго!» (2010р.).

За вагомий внесок у розвиток освіти і науки України Немішаївська ЗОШ І-IІІ ступенів №1 нагороджена Дипломом лауреата громадської акції “Флагман сучасної освіти України” та занесена до книги “Літопис сучасної освіти і науки України” (2009 рік).

 Традиції профільного навчання впроваджуються в школі з 1997 р., коли школа підписала угоду про співпрацю з Національним технічним університетом України “КПІ”. За цей час зі шкільних стін вийшло 6 випусків класів математичного профілю. Початкова ланка школи працює за науково-педагогічним проектом “Росток” (учителі Брянцева А.І., Скрипка Т.О., Піщанська С.І.). В основній школі створені класи з поглибленим вивченням математики й української мови та літератури, з 10 класу введено профільне навчання філологічного та фізико-математичного напрямів.

Велика увага надається роботі з обдарованими дітьми. 160 учнів школи охоплено заняттями у творчих гуртках, спортивних секціях. Щорічно учні стають призерами та переможцями III етапу Всеукраїнської олімпіади з базових дисциплін:

з української мови та літератури: Мирончук Юлія (2004, 2005), Вакула Анастасія, (2010-2013), Капітан Вікторія (2014-2016) - учитель Мирончук В.М.;

Сироватко Юлія («2011), Білан Вікторія (2014-2016), Дзюба Анастасія (2016, 2017) - учитель Саух Н.М.;

з історії, правознавства: Бабій Анастасія (2009), Товстенко Владислав (2013), Парфенюк Олександра (2017) - учитель Желобецька Р.М.;

з географії, економіки : Лучко Павло (2010-2013), Барановська Марія (2011), Чорний Дмитро(2012), Лучко Роман (2014-2017), Мельник Ярослав (2018) – учитель Щербатенко К.В.;

з фізики, інформаційних технологій: Лучко Роман (2016), Костюченко Лілія (2017, 2018) – учитель Ісак А.І;

з хімії: Сироватко Юлія (2014, 2015), Костюченко Лілія (2017) – учитель Грумент Т.В.

 У міжнародних та всеукраїнських виданнях надруковані наукові роботи учнів - членів Малої академії наук: Мирончук Юлії, Григорян Крістіни, Джуса Сергія; Вакула Анастасія стала учасником ІІІ Всеукраїнського етапу захисту науково-дослідницьких робіт МАН України в секції «Власна літературна творчість»(2013); (наукові керівники: Мирончук В.М., Чечітко Н.Л.. Грумент Т.В.).

У 2016, 2017 р.р. Ісак А.І. - керівник команди Київської області з фізики на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади в м. Івано-Франківську, м.Сумах. Учасники від нашої школи – переможці обласного етапу: Лучко Роман, Костюченко Лілія.

Значних успіхів досягають збірні школи з волейболу, ставши призерами обласних турнірів 2015-2017р.р.(учитель фізичного виховання Слобожан О.М.).

Учениця школи Ольховик Ілона упродовж 2011-2016 років здобувала титул чемпіонки України з ушу-саньда; у 2017 р. стала бронзовою призеркою Всесвітньої літньої універсіади в Тайбеї (Тайвань) та бронзовим призером Чемпіонату світу (м.Казань).

Заклад співпрацює з Інститутом педагогіки АПН України. Відбуваються творчі зустрічі з працівниками науки та культури, зокрема з академіком М.С. Вашуленком, доктором педагогічних наук Н.Й. Волошиною, директором Інституту українознавства професором П.П. Кононенком, народними артистами України А. Мокренком, А.Т. Авдієвським, письменниками П. Осадчуком, Д. Білоусом, Я. Гояном, М.Сингаївським, М.Бакуменком.

У 1988 році створений дитячий фольклорний ансамбль “Калинонька”, у якому співають і танцюють учні школи від 7 до16 років. За час існування колектив багато разів виступав на сценах шкіл району, на обласних та всеукраїнських форумах, за кордоном, що засвідчують численні нагороди, серед яких 7 Гран-прі різних конкурсів: «Батьківські пороги», «Великодні дзвони».

Відзначаючи високу виконавську майстерність, досягнення у вихованні національної самосвідомості, наказом Міністерства освіти від 13.10.1994 ансамблю “Калинонька” присвоєно високе звання “Народний художній колектив України”, у 2009 році це звання підтверджено. Беззмінно працюють з колективом ентузіасти своєї справи, фахівці-професіонали, відмінники освіти, вчителі-методисти, члени Музичної спілки України, заслужені працівники культури України Таїса Григорівна та Олексій Дмитрович Різники, акомпаніатор ансамблю - Володимир Олександрович Єрасьов.

Багато років триває дружба колективу школи з працівниками Державного дитячого видавництва “Веселка”. Творчі зустрічі, спільні свята, презентації новинок літератури увінчались підписанням Угоди про співпрацю. Учні школи стали учасниками Всеукраїнських форумів з нагоди 70- та 75- річчя “Веселки”. Директор Державного видавництва “Веселка” заслужений діяч мистецтв, лауреат Національної  премії імені Тараса Шевченка Ярема Петрович Гоян сказав такі слова про “Калиноньку”: “Чуємо живу українську пісню з європейських широт, куди з рідної школи селища Немішаєве стеляться твої дороги, а ти з піснею, танцем і короваєм на рушнику несеш у душах святе слово Надії і мовиш велично: “Ми з України”.

За період з 2006/2007 н.р. по 2017/2018 н.р. базову середню освіту здобули 538 учнів, із них - свідоцтво з відзнакою  у 25 школярів. Атестати про середню освіту отримали 188 учнів, з них нагороджено золотими медалями 22, срібними – 6 учнів. Усі випускники основної школи стали студентами вищих навчальних закладів.

З метою впровадження новітніх освітніх технологій проведено переобладнання кабінетів, забезпечено сучасною технікою: мультимедійною дошкою (1), мультимедійними проекторами (3), телевізорами, комп’ютерами, що під’єднані до мережі Інтернет (у кожному кабінеті).

Упродовж 2015-2017 р.р. учитель початкових класів Кудря О.П. розробила Програму курсу за вибором з кінезіології «Слухняні рученята» та посібники до неї «Гімнастика для мозку», затверджені листом МОН України , які рекомендовані для використання в дошкільних та навчальних закладах І ступеня.

З 2017 року в школі впроваджено інклюзивне навчання із введенням посади «асистент вчителя».

2018/2019 навчальний рік розпочався під керівництвом Ісака Андрія Івановича, заступників директора – Назарук В.М., Яковлєвої Т.П.

Нині в школі навчається 586 учнів у 22 класах.

У закладі 53  працівники, з них педагогів - 41, бібліотекар - 1, соціальний педагог – 1, психолог -1. Серед педагогічних працівників: має почесне звання “Соросівський учитель” Дурицький Г.А.; заслужені працівники культури України – Різник Т.Г., Різник О.Д.; нагороджено Почесною грамотою Голови Верховної Ради України Мирончук В.М.; відмінників освіти України -11; учителів-методстів – 4; методист-керівник гуртка - 1; старших учителів – 12; учителів вищої категорії - 21; учителів І категорії - 8; учителів ІІ категорії – 3; учителів-спеціалістів - 9; керівників методичних об’єднань районної ланки – 2.

На сучасному етапі Немішаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1—це навчальний заклад, у якому створено всі умови для здобуття школярами якісної освіти, задоволення запитів учнів та їхніх батьків. Головна мета школи - формування свідомих громадян України з державним мисленням, особистостей, що гармонійно поєднують інтелектуальний та духовний розвиток, спроможних втілювати в життя ідеали свободи й демократії, перебувати в гармонії із собою та навколишнім світом.

Педагогічний колектив працює над методичною проблемою: «Створення атмосфери творчої міжособистісної взаємодії суб’єктів освітнього процесу в умовах реалізації Концепції Нова українська школа».

В умовах упровадження Концепції педагогічний колектив керується основним документом, що визначає орієнтири Нової української школи, - Стандартом повної загальної середньої освіти, який охоплює всі ступені загальної середньої освіти, визначає очікувані навчальні результати школярів за всіма освітніми галузями, розкриває компетентнісний потенціал кожної з них й описує навчальний поступ учнів, стає інструментом для підвищення якості освітнього процесу.

 Цьогоріч перші класи школи працюють за освітніми програмами НУШ (класоводи Кудря О.П., Шарлай О.Л.) та «На крилах успіху» (класовод Скомороха Л.М.). Переобладнано класні кімнати, за рахунок державної субвенції надано шкільні меблі, комп’ютери, електронну мобільну дошку, телевізори, копіювальну техніку.

При реалізації проблемної теми визначено таку мету: демократизація та модернізація навчального процесу, розкріпачення вчителя та учня, формування прогрессивного стилю управління, етики й мотивації педагогічної діяльності. Спрямування навчальної діяльності не на оволодіння готовими знаннями, а на здобуття їх та вироблення практичних навичок застосування в щоденному житті, на співпрацю та співтворчість учителя й учня.

Оволодінню сучасними технологіями навчання сприяє робота з педагогічними кадрами, зокрема семінари-практикуми: «Педагогічні технології проектної діяльності в навчально-виховному процесі»; «Мовленнєво-методична компетентність сучасного педагога», «Технологія критичного мислення як основа педагогічної діяльності в нових освітніх умовах».

Не спиняючись на досягнутому, педагогічний колектив впевнено крокує до майбутніх успіхів, які є рушійною силою освітнього процесу, прагне зробити свою школу ХХІ століття:

С- самодостатньою;

У- успішною;

Ч - чистою морально, екологічно й фізично;

А - активною;

С - стабільною;

Н - національною;

О - особистісно орієнтованою;

Ю - юридично захищеною.

                       

Comments:
Only authorized users can leave comments.